Zakup mieszkania

Czy ktoś z Pruszkowa może mi pomóc ??

Zakup mieszkania

Postprzez piotrs » 05 sty 2016 21:48

Witajcie Forumowicze,

Mam nadzieję, że ktoś z Was mieszka na tych osiedlach i będzie w stanie mi trochę pomóc.
Planujemy kupić mieszkanie na osiedlu Lipowa ostoja(albo w istniejących albo w tym nowo powstałym) albo na osiedlu Parzniew. Czy ktoś z Was może powiedzieć coś więcej an temat tych osiedli? Może ktoś mieszka i się wypowie jak się mieszka?

W internecie można wyczytać różne(i dobre i złe) opnie zarówno o jednej jak i drugiej lokalizacji.

Z góry dzięki.

pozdrawiam
piotr
piotrs
Nowy

Re: Zakup mieszkania

Postprzez lukasz3k » 06 sty 2016 15:45

Hej
Mieszkam od 1,5 roku na Lipowej ostoi. Generalnie jestem zadowolony. Może napisz jakie kwestie Cie interesują?

Pozdrawiam
Łukasz
lukasz3k
Nowy

Postprzez mistern » 04 wrz 2017 13:39

W związku z tym, że plany pociągnięcia sprawnej komunikacji do Pruszkowa to pieśń przyszłości, zastanawiamy się nad zakupem mieszkania gdzieś w Warszawie. Jak wam się wydaje, które dzielnice wydają się wygodniejsze do życia: Mokotów czy Wilanów? Chodzi zarówno o dojazd do Śródmieścia (praca) jak i inne kwestie: szkoły, sklepy itd.
mistern
Użytkownik

Postprzez marek » 04 wrz 2017 14:04

Zapytaj na warszawskim forum.
Obrazek[/url]
marek
Moderator

Zdjęcia: 13

Postprzez onest » 05 wrz 2017 11:23

Zarówno Mokotów jak i Wilanów, no może jeszcze Wola i Żoliborz - to wg mnie najlepsze dzielnice do zamieszkania w Warszawie.
Jest to centrum miasta, ale nie aż tak blisko, aby było to uciążliwe.
Zarówno Mokotów jak i Wilanów mają swoje plusy i minusy. Moim zdaniem, z racji tego, że Wilanów jest jednak młodszą dzielnicą - wydaje się ciekawszą opcją. Z różnych względów: lepsza komunikacja, lepsze rozplanowanie dzielnicy, stosunkowo niska średnia wieku.
Jeżeli chodzi o mieszkania, to sprawdź dwóch deweloperów APM Development oraz Polnord (np Brzozowy Zakątek który niedługo ma zostać ukończony).
onest
Użytkownik

Postprzez Izuxx » 13 wrz 2017 19:14

Na Żoliborzu ostre ceny muszą być com? Tak tylko pytam.
Izuxx
Nowy

Postprzez gaza » 30 lis 2017 01:17

mistern napisał(a):W związku z tym, że plany pociągnięcia sprawnej komunikacji do Pruszkowa to pieśń przyszłości, zastanawiamy się nad zakupem mieszkania gdzieś w Warszawie. Jak wam się wydaje, które dzielnice wydają się wygodniejsze do życia: Mokotów czy Wilanów? Chodzi zarówno o dojazd do Śródmieścia (praca) jak i inne kwestie: szkoły, sklepy itd.

Mokotów jest ok, ale Wilanów lepszy. Rozumiem że nie znasz dobrze dzielnicy? To łatwiej na pewno będzie jeśli skontaktujesz się z agentem. Jak mu powiesz dokładnie gdzie pracujesz, to on Ci znajdzie fajną miejscówkę ;)
gaza
Nowy

Postprzez onest » 11 gru 2017 11:39

Zarówno Mokotów jak i Wilanów są okey.
Niestety ceny mieszkań w tych dzielnicach są naprawdę wysokie i co najwazniejsze nadal rosną...
Zamast wywalać te 350k zł, mozna by wpłacić na jakieś konto oszczędnościowe typu http://bankowe-konta.info/opinie-i-ocen ... czednosci/ i całkiem nieźle żyć z odsetek.
onest
Użytkownik

Postprzez adam13 » 23 cze 2018 19:27

Teraz to tam się robi betonowa puszcza, mój brat kupił mieszkanie w Wilanowie i teraz chce się jak najszybciej stamtąd wyprowadzić, ale kredyt musi najpierw spłacić, raty same się nie zapłacą.
adam13
Nowy

Postprzez onest » 05 lip 2018 10:52

Polecam porównywać ceny mieszkań, bo zdarza się, że w obrębie 1 ulicy, ceny mieszkań potrafią się od siebie różnić o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt procent.
onest
Użytkownik

Postprzez amst » 05 lip 2018 13:42

onest napisał(a):Polecam porównywać ceny mieszkań, bo zdarza się, że w obrębie 1 ulicy, ceny mieszkań potrafią się od siebie różnić o kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt procent.

Musze się zgodzić. Wprawdzie obecnie ceny mieszkań nie rosną tak dynamicznie, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu, ale i tak odnotowuje się pewien wzrost. Wzrost który napędzany jest przez kilka silników np inflację, np łatwą podaż kredytu lub ciągłe powiększanie się ludności Warszawy, bo jednak jest to miasto które zasysa ludność z reszty kraju.
Jedną z popularniejszych dzielnic w Warszawie jest Wialnów. Zobaczcie sobie tutaj, jak kształtują się tam ceny w przeliczeniu na 1 mkw: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/warszawa/wilanow

Dochodzi do 9tys zł. Oczywiście najdroższe jest Śródmieście z średnimi cenami na poziomie 12 tys zł za 1 m kw.
amst
Nowy

Postprzez Anastazja1541 » 20 wrz 2018 14:46

Hej, osobiście ja wybieram dla siebie i mojej rodziny Wilanów, mają świetny dojazd, sporo knajp, miejsc dla rodziny, parków, także masz sporo sklepów spożywczych, w sumie cicha i bardzo przytulna okolica, tak, ceny nie są tam najniższe, chociaż i jest taniej, niż na Mokotowie, ale jednak polecałabym najpierw sprawdzić aktualną cenę żeby pózniej nie mieć problemów z oczekiwaniem/rzeczywistość itd.
Anastazja1541
Nowy

Postprzez olka89 » 28 wrz 2018 13:11

w sprawie warszawskich mieszkan lepiej sie udac na warszawskie fora
olka89
Nowy

Powrót do Pruszków. Ktoś potrzebuje pomocy ???