pozew zbiorowy przeciw BRE (mBank, Multibank)

Rozmowy o wszystkim...

pozew zbiorowy przeciw BRE (mBank, Multibank)

Postprzez nabityklientbre » 06 paź 2010 12:02

We wrześniu 2010 wystartowała z akcją pt. Pozew Zbiorowy grupa klientów BRE (mBank, Multibank) posiadająca kredyty z tzw. starego portfela. Wspólnie z Rzecznikiem Konsumenta który reprezentuje grupę, oraz kancelarią Wierzbowski Eversheds, mają zamiar 15 listopada 2010 złożyć w sądzie pozew zbiorowy przeciw BRE - pierwszy taki pozew w Polsce.

Do 15 listopada można przystąpić do grupy.
szczegóły - www.grupanabank.pl

Zalety tego projektu:
1) niskie koszty kancelarii - szczegóły na stronie www.grupanabank.pl
2) zwolnienie z kosztów sądowych - dzięki reprezentowaniu grupy przez Rzecznika Konsumenta
3) bezobsługowość - dzięki reprezentantowi - Rzecznikowi Konsumenta - członkowie grupy nie muszą swojego czasu spędzać w sądach
4) duże szanse na wygraną - kancelaria Wierzbowski Eversheds (górna półka, BRE lepszej nie wynajmie)

Do pozwu mogą przystąpić wszyscy nabici klienci BRE, z całej Polski - potencjalnie 26 tys. klientów.
Cel - odzyskanie nadpłaconej kasy i ustalenie wyrokiem sądowym jak bank ma liczyć odsetki (LIBOR + marża z dnia podpisania umowy). Ci którzy do grupy nie przystąpią, a mają taki kredyt, nie skorzystają z wygranej.
nabityklientbre
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 06 paź 2010 11:54

Re: pozew zbiorowy przeciw BRE (mBank, Multibank)

Postprzez nabityklientbre » 26 paź 2010 14:33

26 października "Grupa na bank" urosła do 90 osób. Osiągnięto więc minimalną ilość osób aby obowiązywały stawki wynegocjowane z kancelarią. I tym samym pozew na 100% trafi do sądu.

Ale zapisy trwają nadal i do 15 listopada 2010 nadal można dopisywać się do grupy. Gdy osiągnie 150 osób spada jednostkowa cena kancelarii. Bank ma już pozew "jak w banku".
nabityklientbre
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 06 paź 2010 11:54

Re: pozew zbiorowy przeciw BRE (mBank, Multibank)

Postprzez nabityklientbre » 28 gru 2011 11:12

Pierwszy klient wygrał w tej sprawie z BRE (na razie w I instancji) - BRE ma mu oddać to co nadpłacił plus odsetki ustawowe:

http://samcik.blox.pl/2011/12/Sukces-Na ... nkowi.html


Tymczasem pozew zbiorowy wchodzi w nową fazę. BRE usiłowało zablokować pozew twierdząc że sprawa nie spełnia warunków pozwu zbiorowego. Sąd zadecydował po myśli oszukanych klientów. BRE długo się odwoływał, protestował, ale w końcu decyzja sądu jest ostateczna. Na początku roku sąd, zgodnie z ustawą, da ogłoszenie w poczytnej prasie ogólnopolskiej (prawdopodobnie Gazeta Wyborcza) i przez 3 miesiące nowe oszukane przez BRE osoby będą mogły się do pozwu dopisać (potencjalnie to 20 tysięcy klientów). Na razie w pozwie zbiorowym jest ok. 900 osób.
Powyższy wyrok na korzyść klienta BRE świetnie wróży sprawie (prawnicy klientów pozwu zbiorowego będa mogli zapoznać się z wyrokiem), a formuła pozwu zbiorowego to łatwizna dla klienta - wystarczy że się dopisze, zapłaci kancelarii i czeka aż jego prawnicy załatwią sprawę. Nawet do sądu stawiać się nie musi, bo reprezentuje go Mazowiecki Rzecznik Praw Konsumenta (który zgodził się być reprezentantem GrupyNaBank). Szczegóły ma na stronie www.grupanabank.pl

BRE teraz najbardziej boi się wzrostu liczebności tej grupy. Skoro jeden klient z nim wygrał, to grupa która wynajęła prawników z dużo wyższej półki niż ten klient, ma jeszcze większe szanse. Gdyby z 900 osób wzrosła do tysięcy, to by porzadnie uderzyło BRE po kieszeni. A to zmartwienie dla właściciela - niemieckiego Commertzbanku, który utopił miliadry w greckich obligacjach i teraz zamierza doić polskich klientów BRE (mBanku, Multibanku) by ratować kieszenie niemieckich właścicieli.
nabityklientbre
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 06 paź 2010 11:54

Re: pozew zbiorowy przeciw BRE (mBank, Multibank)

Postprzez Vert » 29 gru 2011 22:38

Super! Mimo, że sam jestem klientem mbanku (kredytu na szczecie u nich nie mam), to kibicuję wszystkiem "nabitym" gorąco i od samego początku! Mam nadzieję, że wasza wygrana da choć trochę do namysłu wszystkim tego typu bankowym niedojdom. Gdyby prezes BRE, miał choć odrobinę rozumu i godności, to już dawno pozawierałby ugody, bo jego upór jest śmieszny i wynika tylko i wyłącznie z głupiego przekonania, że polskie sądy są niewydolne i cała sprawa długo potrwa.
Vert
Bywalec
 
Posty: 261
Dołączył(a): 08 gru 2010 23:22

Re: pozew zbiorowy przeciw BRE (mBank, Multibank)

Postprzez alexsirs » 08 kwi 2018 18:10

Ja miałem ten sam problem. Porady bardzo mi pomogły i szybciej rozwiązałem problem bez żadnego pozwu.
alexsirs
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 08 kwi 2018 18:06


Powrót do Off Topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości