Obowiązkowe szczepienia dzieci

Chcesz podzielić się jakimiś wiadomościami o naszym pięknym Pruszkowie? Zrób to tutaj. Wiadomości Pruszków

Obowiązkowe szczepienia dzieci

Postprzez nieobcy » 21 sty 2017 21:54

Niedawno szczepiłem dziecko w przychodni na Drzymały. Przed zabiegiem dostałem do podpisania oświadczenie o możliwości wystąpienia skutków ubocznych ( bez wyszczególnienia ).
Teraz nurtuje mnie cel oraz ogólny zapis tego pisma.
Ja w gabinecie pomyślałem o taki objawach jak: gorączka, złe samopoczucie, bezsenność, brak apetytu. Obecnie podejrzewam o "bezinteresowną pomoc" któryś z koncernów farmaceutycznych.
Czy w innych placówkach również zastosowano ten wybieg ? Wszak w Polsce pieniądze chce brać każdy, tylko w pakiecie bez odpowiedzialności.
nieobcy
Nowy

Re: Obowiązkowe szczepienia dzieci

Postprzez zenobiusz » 23 sty 2017 18:34

Do producentów leków bez recepty też masz pretensje, że dają ulotki informacyjne?
zenobiusz
Redaktor

Postprzez nieobcy » 25 sty 2017 10:47

Producenci leków muszą wymienić na ulotce wszystkie możliwe skutki uboczne, stąd ich rozmiary. Myślisz że nie woleliby wzorem pruszkowskiej przychodni napisać : zgadzasz się na spożycie leku i wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych.Było by taniej, prościej i najważniejsze nie odstraszało by przy jednoczesnym braku odpowiedzialności.
nieobcy
Nowy

Postprzez jakson » 22 maja 2017 11:52

Mimo pewnych wpadek, to jestem za obowiązkowymi szczepieniami. Gdyby nie szczepionki, to nie pozbylibyśmy się wielu chorób, które zbierają większe żniwo niż ewentualne wpadki przy szczepieniach dzieci.
jakson
Nowy

Powrót do Wiadomości Pruszków