Jakie konto bankowe wybrać?

Rozmowy o wszystkim...

Jakie konto bankowe wybrać?

Postprzez dirma » 17 cze 2018 10:17

witam, od nastepnego miesiaca zaczynam prace, w zwiazku z tym musze wybrac jakies konto bankowe, zalezy mi glownie na przelewach przez internet, darmowe wyplacanie z konta, brak kosztow utrzymania konta, co mi polecicie?
dirma
Nowy

Re: Jakie konto bankowe wybrać?

Postprzez zenobiusz » 17 cze 2018 15:29

Najbardziej internetowym bankiem jest mBank. W zasadzie nie ma takiej potrzeby żeby chodzić do placówki, nawet założyć możesz przez net. Konto nic nie kosztuje. Jedynie co to za wypłaty z bankomatów innych niż mBanku poniżej 100zł naliczają jakąś tam opłatę.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez Taylor » 18 cze 2018 09:20

mBank już nie jest ba fali. Za duże opłaty, słabe oprocentowanie, niepotrzebne usługi.
Podane info "jedynie co to za wypłaty z bankomatów innych niż mBanku poniżej 100zł naliczają jakąś tam opłatę nie jest prawdziwe.
Dotyczy tylko bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash oraz Banku Zachodniego. Za wypłaty ze wszystkich pozostałych banków nalicza się 7zł opłaty. Z tego względu już dawno zrezygnowałem z karty w tym banku zachowując samo konto i w ten sposób nic nie muszę płacić.

Jeżeli komuś zależy na rzeczywistym braku kosztów w tym np. zerowej opłacie za przelewy i korzystanie z karty ze wszystkich bankomatów to wybiera Nest Bank.
Dodatkowo może zarobić 2,2% oprocentowania konta oszczędnościowego i nawet 3% na lokatach.
Placówki czyli oddział Nest Banku są w Pruszkowie i Piastowie.
Jedyną wadą jest brak Blika (jest zaś Google Pay, zdecydowanie mniej popularny i wymaga telefonu z NFC).
Dokładne warunki można wygooglować.
Taylor
Aktywny

Postprzez onest » 21 cze 2018 09:00

Mbank do niedawna jeszcze był dobry. Denerwuje mnie to,ze jest ograniczene w pobieraniu pieniedzy w bankomacie (jeśli pobiera się mniej niż 100 zł trzeba zapłacić prowizję)
Po drugie jest denerwujący interface.
Również polecam nest bank
http://www.tanie-konto.pl/nest-bank/nest-konto/ - konto ma wygodny interface korzystania,poza tym wszystko jest w nim za darmo i to właśnie się ceni.
onest
Użytkownik

Postprzez adam13 » 23 cze 2018 19:34

Ja ma w Inteligo i na razie jestem zadowolony. Raz nawet rozłożyli mi debet na raty, i spłaty były mniej uciążliwe.
adam13
Nowy

Postprzez Mel1 » 24 lis 2018 13:57

Wnioskuję, że jesteś osobą młodą?
Więc z tego co się orientuję to najkorzystniejsze będzie dla ciebie konto w mBanku lub Millennium. Ale oferty się często zmieniają, więc może sprawdź w porównywarce. Ja tak zawsze robię, jeśli szukam jakiegoś produktu finansowego.
Mel1
Nowy

Powrót do Off Topic