Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny moloch

Czym żyje Pruszków? Miejsce spotkań mieszkańców Pruszkowa.

Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny moloch

Postprzez Taylor » 11 maja 2015 11:47

Było info na ten temat na wpr24
http://wiadomosci.wpr24.pl/nie-tworzymy-komunalnego-getta;23505.html
Wielkie dzięki dla redaktorów za podjęcie tego tematu, w komentarzach też trochę ciekawych informacji.

Ogólnie to bezsensowna decyzja, podejmowana bez jakichkolwiek konsultacji z mieszkańcami. Wstyd, żeby ludzie dowiadywali się z komercyjnego portalu o istotnych dla nich decyzjach władz miasta.
Ja jako etatowy niezadowolony i kreator spisków polecam przywołany wątek biznesowy.
"Widać władza szykuje szybki sposób na wyczyszczenie cennych działek w centrum."

Myślę, że nasz kochany Zenobiusz wytłumaczy nam co się stało. Ale proszę tylko bez argumentów "mieszkańcy przyzwyczaicie się".

Cytat o tej właśnie sprawie, który mówi sam za siebie:
Jest oczywiste, że stare i zniszczone bloki komunalne ze Studziennej muszą zostać wyburzone lub zastąpione czymś nowym ale nie można dopuścić aby w miejsce 3 bloków wybudowano ich aż 10, zajmując jednocześnie boisko z jednej strony ulicy i działkę z ogrodem z drugiej.
Należy zastanowić jak skutecznie utemperować tę chorą inicjatywę. Być może trzeba będzie np. na początek sprawdzić co prezydent Pruszkowa opowie na pismo i stanowczy protest w tej sprawie.
Informacje na ten temat będą podawane w tym wątku.

Źródło
http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,179.0.html
Taylor
Aktywny
 
Posty: 475
Dołączył(a): 02 kwi 2012 10:20

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez zenobiusz » 11 maja 2015 15:50

Zadziwiająca jak dla mnie logika.
Po pierwsze - mieszkaniec mieszkania komunalnego to nie zawsze menel, który leje żonę, a swoje mieszkanie doprowadza do stanu totalnej dewastacji w bardzo krótkim czasie. W większości przypadków są to zwykli ludzie, którym z jakichś powodów w życiu nie wyszło. Oczywiście wzbudzają oni zazdrość i zawiść, bo dostają coś od miasta "za darmo". Każdemu narzekaczowi polecam zapisać się na listę oczekujących. Może po kilku/kilkunastu latach dostaniecie mieszkanie, które po waszej śmieci lub wyprowadzce trafi z powrotem do zasobu gminy. Marzenie każdego spędzić życie w czymś nie swoim.
Po drugie - odnosząc się do samej ul. Studziennej to rozumiem obawy mieszkańców o tyle, że nikt nie chciałby mieć za oknem bloków zamiast boiska i jakiegoś skrawka wolnej przestrzeni. Pytanie gdzie były te osoby rok temu, gdy uchwalano plan zagospodarowania przestrzennego dla Bąków.
Po trzecie - nawet jeżeli władza "czyści działki w centrum" to ma do tego mandat społeczny, który uzyskała w listopadzie. A pieniądze z ich ewentualnej sprzedaży czy wydzierżawienia nie pójdą na prywatne konta prezydenta i jego zastępców tylko do kasy miejskiej, z czego możesz mieć i ty pożytek.
zenobiusz
Redaktor
 
Posty: 563
Dołączył(a): 22 sty 2015 11:14

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez marek » 11 maja 2015 17:09

Bloki komunalne na Studziennej były od zawsze, kiedyś nikomu nie przeszkadzały bo były prawie za Pruszkowem. Niestety to miasto przyszło do Studziennej a nie Studzienna do miasta.
Obrazek
Avatar użytkownika
marek
Moderator
 
Posty: 1840
Zdjęcia: 13
Dołączył(a): 21 paź 2009 20:44
Lokalizacja: Pruszków

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez Taylor » 11 maja 2015 21:00

Zenobiuszu, masz bardzo krótka pamięć - przypomnij sobie całkiem niedawny temat zgłaszania społecznych wniosków do tego właśnie planu zagospodarowania opublikowanego przez Urząd dla Pruszków-Bąki:
...nie ma obowiązku uwzględniania uwag do planu szczególnie w takiej sytuacji - mieszkańcy zostali potraktowani per noga bo nie mogli mieć warunków takich jak wszędzie indziej na tym terenie.


nasz-pruszkow/tak-sie-splawia-interesanta-pruszkowie-cdk-t1931-75.html
http://forum.studzienna.pruszkow.pl/ind ... 140.0.html
http://s33.eu/blog/entry/42/zastrzezeni ... ektu-planu

Pytanie gdzie były te osoby rok temu, gdy uchwalano plan zagospodarowania przestrzennego dla Bąków.

Te osoby pisały, i to wielokrotnie, wnioski i prośby o zmianę siłą narzucanych warunków planu zagospodarowania. Niestety interes TBS Zieleń Miejska okazał się dla miasta ważniejszy.

Bynajmniej protestującym nie chodzi o zawiść ale o zasady i o to co już kiedyś padło: bycie "obywatelem drugiej kategorii" na przystawkę i to tylko dlatego, że cwany urzędnik wymyślił świetny plan na miarę fenomenalnych planów rodem z filmów z gangiem Olsena w roli głównej.
Taylor
Aktywny
 
Posty: 475
Dołączył(a): 02 kwi 2012 10:20

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez zenobiusz » 11 maja 2015 21:49

No więc widzisz. Skoro mieszkańcy ul. Studziennej i najbliższych okolic walczyli o zmianę planów zagospodarowania i nic z tego nie wyszło to należy zastanowić się dlaczego w tamtym okręgu wyborczym wygrał kandydat SPP, a pan Starzyński pokonał pana Gołosia. Ja widzę tylko jedno wytłumaczenie - problem "komunalnego molocha" przeszkadza garstce osób, która akurat przebiła się do naszego powiatowego mainstreamu, oczywiście dzięki "obiektywnej" polityce wydawniczej WPR ;)
zenobiusz
Redaktor
 
Posty: 563
Dołączył(a): 22 sty 2015 11:14

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez Taylor » 12 maja 2015 08:33

Zenobiuszu, witam na pokładzie ekipy spiskowców
problem "komunalnego molocha" przeszkadza garstce osób, która akurat przebiła się do naszego powiatowego mainstreamu

Sam nawet nie wiesz jaki jesteś śmieszny w tej powiatowości. Ale jest i dobra strona tej śmieszności, podobno mają kręcić remake Gangu Olsena i poszukują aktora do roli tego z teczką ...

A na poważnie, to perfidnie manipulujesz. Pan Starzyński poobklejał swoimi banerami okolice Bąków i Papierni (na marginesie nie były one zgodnie z prawem podpisane komitetem wyborczym) ale okazuje się, że w tej kampanii wyborczej nie przedstawił wszystkich swoich planów.
Po zmianie miejscowego planu zagospodarowania było wiadomo, że na Studziennej powstaną nowe bloki komunalne, takie większe i z mniejszą ilością miejsc parkingowych niż budowane dotychczas ale zmiana ilości z 3 na 10 to zmiana zasadnicza, którą prezydent jakoś wcześniej nie pochwalił się. Może zrobił to przez roztargnienie a może z rozmysłem. Znając tej władzy przychylność deweloperom można domniemywać raczej to drugie.
W okolicy mieszka wiele nowych przyjezdnych osób, przypuszczam iż w wyborach wybierali właśnie aktualnego prezydenta a teraz okazuje się ten ich oszukał nie informując o wszystkich swoich planach dotyczących interesującej ich okolicy. Taki zonk.
Taylor
Aktywny
 
Posty: 475
Dołączył(a): 02 kwi 2012 10:20

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez zenobiusz » 12 maja 2015 10:26

Jeżeli banery wyborcze nie spełniały prawem przewidzianych wymogów to trzeba było wnieść skargę do komisarza wyborczego, czego oczywiście nie zrobiłeś. Ponadto o ile z punktu widzenia kodeksu wyborczego podpis komitetu na banerze ma istotne znaczenie, o tyle z punktu wyborcy to już niekoniecznie bo to i tak zazwyczaj to jest pisane drobnym druczkiem gdzieś w kąciku, tak że bez wczytania się nikt tego nie zobaczy.
Tłumaczenie, że dobry wynik ekipy prezydenta (tej samej, która uchwaliła plan miejscowy i tej samej która chce rozbudowywać domy komunalne) to wynik napływu nowych mieszkańców w rejon Bąków jest słabe, gdyż w większości ludzie ci ani nie płacą podatków w Pruszkowie, ani tu nie głosują (pomimo, że nie jest do tego wymagany meldunek). Co więcej, o ile w II turze wyborów mogli głosować na Starzyńskiego na zasadzie głosowania przeciw PiS, o tyle radnego wybrali spośród pięciu czy sześciu kandydatów. Tyle.
Wracając do tematu bloków. Jak zapewne wiesz (a jeśli nie wiesz to właśnie się dowiesz) plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje ile budynków gdzie stanie. Tam zawarte są tylko informacje o rodzaju zabudowy na danym terenie (mieszkaniowa, oświatowa itp), jej wielkości, wysokości itp.
zenobiusz
Redaktor
 
Posty: 563
Dołączył(a): 22 sty 2015 11:14

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez Taylor » 12 maja 2015 11:07

Niestety muszę wrócić do mojej niegdysiejszej opinii - rozmowa z urzędnikiem Zenobiuszem to jak kopanie się z koniem.

Wracając do tematu bloków. Jak zapewne wiesz (a jeśli nie wiesz to właśnie się dowiesz) plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje ile budynków gdzie stanie. Tam zawarte są tylko informacje o rodzaju zabudowy na danym terenie

(Dwa wpisy wcześniej) sukces wyborczy ekipy rządzącej w Pruszkowie poprzez akceptację wyborców dla zmienionego planu zagospodarowania, miał uwiarygodniać budowanie molocha 10-ciu bloków komunalnych.
A już po chwili, w planie zagospodarowania nie ma ilości bloków tylko rodzaj zabudowy czyli wyborcy na podstawie planu zagospodarowania nie mogli przewidywać takiej rozbudowy.

Można tylko podziwiać ;) A o tym dlaczego nikt nie konsultuje (w jakikolwiek sposób) bądź co bądź tej kontrowersyjnej decyzji ani słowa.

Co do banerów nie było żadnego drobnego druczku nawet w kąciku - zwykła improwizacja i prowizorka - może znajdą się jakieś zdjęcia ale i to pewnie nic nie zmieni - urzędnik ma zawsze rację i wszystko wie najlepiej.
Taylor
Aktywny
 
Posty: 475
Dołączył(a): 02 kwi 2012 10:20

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez zenobiusz » 12 maja 2015 11:57

Bardzo proszę o nieprzekręcanie moich wypowiedzi. Dwa wpisy wcześniej stwierdziłem, że ugrupowanie prezydenta, jak też i on sam, odnieśli sukces wyborczy na Bąkach, pomimo nie uwzględnienia uwag mieszkańców do planu miejscowego. Sam dwa wpisy wcześniej stwierdzasz, że:

Po zmianie miejscowego planu zagospodarowania było wiadomo, że na Studziennej powstaną nowe bloki komunalne, takie większe i z mniejszą ilością miejsc parkingowych niż budowane dotychczas


więc nie można powiedzieć aby budowa była jakimkolwiek zaskoczeniem dla kogokolwiek.
zenobiusz
Redaktor
 
Posty: 563
Dołączył(a): 22 sty 2015 11:14

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez wojciech » 12 maja 2015 12:25

Nie chce mi sie pisać odpowiedzi zenobiuszowi, wiem tylko jedno, że to juz najwyzszy czas aby mieszkańcy Pruszkowa- szczególnie Żbików, Bąki, Gąsin zawiązali stowarzyszenie i zaczeli interesować się tym, co się dzieje w mieście. Jak nie będziemy mieli w Pruszkowie dużej grupy społeczeństwa obywatelskiego interesującego się sprawami miasta i nagłasniającego "trafione" decyzje urzędników, to przez następne 3 lata takich "kwiatków" będzie wiecej. Nieszczęściem Pruszkowa jest to , że to typowa sypialnia Warszawy i większość mieszkańców po przyjeździe z pracy chce mieć święty sopokój, nie identyfikuje się z Pruszkowem i nie interesuje się sprawami miasta.
wojciech
Użytkownik
 
Posty: 73
Dołączył(a): 09 maja 2011 13:19
Lokalizacja: Żbików

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez Taylor » 12 maja 2015 13:22

nie można powiedzieć aby budowa była jakimkolwiek zaskoczeniem dla kogokolwiek.

Zaskoczeniem nie była budowa ale jej skala. Bo to nie 3 budynki a aż 10 i właśnie ta ilość tworzy problem.

nawet jeżeli władza "czyści działki w centrum" to ma do tego mandat społeczny

Odnosi się wrażenie, że tej władzy wszystko wolno.

Silna obywatelska kontrola na pewno może pomóc ale oby nie było już za późno.
Przez następne 3 lata spodziewam się, że w obliczu nieuniknionego końca władorzenia "interesy będą robione" i to do tego stopnia, że wszystko co jest możliwe zostanie przehandlowane lub wyprzedane. Deweloperzy z pewnością są zainteresowani tym aby jak najniższym kosztem uzyskać max zysków, bez oglądania się na interes mieszkańców Pruszkowa.
I pewnie dlatego każdy kto, przypuszczam w jakikolwiek patrzy na ręce, np. ten "powiatowy mainstream" to wróg.
Taylor
Aktywny
 
Posty: 475
Dołączył(a): 02 kwi 2012 10:20

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez zenobiusz » 12 maja 2015 14:41

Ja mam nawet lepszy pomysł i mówię to bez cienia przekąsu. Niech już teraz, na 3 i pół roku przed kolejnymi wyborami, pojawi się KTOŚ kto będzie taką kontrolę społeczną sprawował. Niech ta osoba się udziela, prowadzi bloga, profile społecznościowe, chodzi na sesje, żyje dobrze z mediami. To jest właściwa droga. W listopadzie siłą pana Starzyńskiego była słabość konkurentów. Jest czas by następnym razem tak nie było. Tak do władzy i popularności doszedł burmistrz Brwinowa, p. Kosiński. Władzy nie da się zmienić z dnia na dzień, ale się da. Grunt by pojawiła się osoba dobrze przygotowana, nie kojarzona negatywnie i z charyzmą. Bo bez kogoś takiego, nawet gdyby odbyło się referendum w wyniku którego mielibyśmy przedterminowe wybory to nie ma żadnego poważnego kontrkandydata dla pana Starzyńskiego.
Także trzymam kciuki.
zenobiusz
Redaktor
 
Posty: 563
Dołączył(a): 22 sty 2015 11:14

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez Taylor » 12 maja 2015 21:17

Zenobiuszu, szczerze dziękuję za ostatni wpis.
Taylor
Aktywny
 
Posty: 475
Dołączył(a): 02 kwi 2012 10:20

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez zenobiusz » 12 maja 2015 22:02

Pytanie czy taka osoba się pojawi? Wątpię. Mieszkańcy Pruszkowa nie są w żaden sposób zorganizowani. Brak aktywistów. Pewne nadzieje w tym zakresie budził we mnie kandydat z ostatnich wyborów Jan Górski. Pomimo idiotycznej kampanii w jego wykonaniu co by nie mówić to chodził na sesje, rozmawiał z ludźmi i wydawał się szczerze zaangażowany. Gdyby to pociągnął i zmienił płytę z CDK na realne problemy mieszkańców Pruszkowa to w 2018 roku miałby spore szanse albo na fotel prezydenta, albo chociaż by odgrywać jakąś rolę w radzie miasta. No ale niestety. Pół roku po wyborach i go nie ma.
zenobiusz
Redaktor
 
Posty: 563
Dołączył(a): 22 sty 2015 11:14

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez Taylor » 15 maja 2015 12:56

Szczerze podziwiam wiarę we wszechmoc biurokracji, te przykładowe obowiązkowe chodzenie na sesje rady. Ludzie spoza układu nie mają tyle czasu, żeby tak skrupulatnie spełniać wszelką nomenklaturę. Świat idzie z postępem, są sesje online a za jakiś czas to nawet - jeżeli nie było online to "w ogóle nie było".
Taylor
Aktywny
 
Posty: 475
Dołączył(a): 02 kwi 2012 10:20

Następna strona

Powrót do Nasze Miasto Pruszków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron