Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny moloch

Czym żyje Pruszków? Miejsce spotkań mieszkańców Pruszkowa.

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez zenobiusz » 23 sie 2017 19:04

Koleżanko @wojciech1. Bardzo dobra rada - poczytać o tym jaka była idea utworzenia samorządu terytorialnego. Moją przewagę nad Tobą w tym zakresie stanowi to, że podczas studiów na Wydziale Prawa i Administracji UW miałem niewątpliwą przyjemność słuchać wykładów śp prof Michała Kuleszy, który uważany jest za jednego z głównych twórców obecnego kształtu samorządu.
Ponieważ jednak wiem, że nie przeczytasz nic to chętnie Ci wyjaśnię. Podstawową ideą towarzyszącą utworzeniu samorządu terytorialnego było "oderwanie" władz lokalnych od władz centralnych i spowodowanie by podstawowe potrzeby społeczności, nazwijmy to takie potrzeby życia codziennego, były załatwiane przez reprezentantów tych społeczności w radach gmin oraz na stanowiskach wykonawczych (wójt, burmistrz, prezydent) oraz samorządy powiatowe i wojewódzkie.
Tyle tylko, że idea ideą, a ustawa ustawą. Wszystkie trzy poziomy samorządu terytorialnego (gmina, powiat, województwo) uzyskały określone kompetencje w zakresie załatwiania tych potrzeb codziennych. Co więcej, wszystkie trzy poziomy samorządu obsadzane są przez ludzi wybranych w drodze powszechnego głosowania. Gminą rządzi wójt i rada, którzy są wybierani. Powiatem rządzi zarząd, który jest wybierany przez radnych wybranych w drodze powszechnego głosowania. Województwem rządzi marszałek, który wybierany jest przez radnych sejmiku wybieranych w drodze powszechnego głosowania.
Do tego wprowadzenie samorządu terytorialnego w takiej formie jak obecnie skomplikowane zostało kwestiami własnościowymi. Bo drogą przebiegającą przez środek Pruszkowa (Wojska Polskiego) zarządza marszałek województwa, który takich dróg ma tysiące kilometrów. Drogami przelotowymi o znaczeniu lokalnym zarządza powiat, który dróg ma kilkaset km w różnych gminach i też musi dokonywać stałych wyborów czym zająć się w pierwszej kolejności. Do tego Pruszków przecięty jest torami, które też stanowią własność PKP, a PKP jako spółka ma wywalone na mieszkańców Pruszkowa i to czy Ty czy ja będziemy mogli się stąd wydostać.
A teraz kończąc już ten wykład. Twoje myślenie koleżanko @wojciech1 jest oderwane od rzeczywistości i nie opiera się na żadnych przepisach prawa. To gadanie, że "Prezydent wraz z urzędnikami których ma do pomocy są właśnie po to aby reprezentować nas mieszkańców w kontaktach i wszelkich uzgodnieniach z innymi podmiotami, które działają dla dobra mieszkańców na terenie Pruszkowa" nie wynika z niczego oprócz tego że Ty tak mówisz.
POMIMO TO po to właśnie by tacy mieszkańcy jak Ty zostali uspokojeni władze Pruszkowa przekraczają swoje kompetencje po to by realizować zadania, których realizować nie powinni. Pisałem już z resztą o tym nie raz. Miasto powinno utrzymywać wyłącznie komunikację na terenie miasta, nie powinno dopłacać tych 4,5 mln na SKM i wspólny bilet. Miasto nie powinno zajmować się tunelem na Działkowej, a wydało kilka milionów złotych na dokumentację projektową. Miasto nie powinno w ogóle interesować się zamknięciem torów, komunikacja międzygminna to nie jest ich zadanie. A robią to! Ale takim jak Ty tylko mało i mało.... I tylko trzeba popieprzyć trzy po trzy jaki to ten prezydent zły.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez wojciech1 » 24 sie 2017 13:37

Kolego @zenobiuszu, bardzo mi miło, że skończyłeś tą samą uczelnię co ja i miałeś przynajmniej jednego bardzo dobrego wykładowcę.
zenobiusz napisał(a):Ale takim jak Ty tylko mało i mało.... I tylko trzeba popieprzyć trzy po trzy jaki to ten prezydent zły.
Po pierwsze. Nie pieprzę trzy po trzy tylko krytykuję to, co mi się nie podoba i z czego nie jestem zadowolona jako mieszkanka Pruszkowa. To forum słuzy m.in. do tego. Spraw o których pisałam nie będę Ci wymieniać, bo zajęło to by zbyt dużo czasu a i tak na pewno pamiętasz. Sam przyznasz rację, że do tego mam prawo, bo zawsze można coś zrobić aby było lepiej. Po drugie. Nigdzie nie pisałam, że Prezydent Pruszkowa jest zły. Nie znam osobiście Prezydenta i nie wiem czy jest zły, czy uśmiechnięty. :? Owszem pisałam, że nie podobają mi się niektóre decyzje lub brak decyzji w niektórych sprawach.
zenobiusz napisał(a):Twoje myślenie koleżanko @wojciech1 jest oderwane od rzeczywistości i nie opiera się na żadnych przepisach prawa.
Moje myślenie i niekiedy konstruktywna krytyka, kolego @zenobiusz, powstaje właśnie na podstawie życia mojego i mojej rodziny w Pruszkowie i opiera się WYLĄCZNIE na rzeczywistości. :oops:
zenobiusz napisał(a):Tyle tylko, że idea ideą, a ustawa ustawą
a życie, życiem. Dziękuję za wykład. :idea:
wojciech1
Bywalec

Postprzez zenobiusz » 24 sie 2017 16:32

Stosując Twoją logikę możesz narzekać na prezydenta że są kolejki na poczcie, fryzjer po drugiej stronie ulicy zamyka się już o 17 i nie zdążasz po pracy albo że samoloty latają nad Pruszkowem. Możesz - Twoja sprawa. Ale sensu to nie ma żadnego bo inna osoba na tym stanowisku nic w tym temacie nie zmieni.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez wojciech1 » 25 sie 2017 09:42

Kolego @zenobiuszu, w dalszym ciągu wypisuje bzdury i odwracasz kota ogonem. Wiem :? pracujesz na premię. :| Nigdy nie krytykowałam poczynań włodarzy Pruszkowa dla samego krytykowania, zawsze wskazywałam takie sprawy na które decyzje pruszkowskich włodarzy lub ich brak,mają wpływ. Wierz mi, że nie interesuje mnie kolejka na poczcie ani jej kierunek. Interesuje mnie kierunek i zrównoważony rozwój rozwój mojego miasta. Nie interesuje mnie także to, że fryzjer po drugiej stronie ulicy zamyka się o 17( bo w rzeczywistości zamyka się dopiero wtedy kiedy wszyscy zostaną obsłużeni) ale interesuje mnie to, że do 17 nie ma w szkole 9 zajęć pozalekcyjnych ( nie wyrównawczych :!: ) na które mogły by uczęszczać dzieci ze Żbikowa. Interesuje mnie także to, że na Żbikowie, Bąkach, małe dzieci (do 11,12 lat) nie mają placów zabaw takich jak w centrum, nie mają możliwości korzystania z oferty ośrodków kultury jak centrum Pruszkowa. Widzisz jak bzdurne dajesz przykłady :?: Mimo tego, że codziennie od ponad 4 czy 5 lat nad moim domem na Żbikowie latają samoloty nawet do godz 23, niekiedy z częstotliwością co 3 minuty, to nigdy nie napisałam, że jest to wina Prezydenta Pruszkowa. :o Pozdrawiam i dalej urlopuję :lol:
wojciech1
Bywalec

Postprzez zenobiusz » 26 sie 2017 01:17

Wchodzę więc na stronę szkoły nr 9 na Mostowej. Klikam w zakładkę "zajęcia pozalekcyjne". 113 pozycji. Kółko teatralne, koło matematyczne, koło historyczne, zajęcia "mały technik", wolontariat przy PCK, zajęcia informatyczne, zajęcia wokalne, koło plastyczne, SKS, Klub Przyjaciół Książki, koło językowe (angielski), koło przyrodnicze. A doszedłem do połowy, dalej mi się nie chce. Więc przykro mi bardzo, oferta zajęć pozalekcyjnych jest. Niektóre odbywają się przed lekcjami, niektóre po. Ale zaraz na pewno jakoś to obalisz, że to nieprawda ;)

Co do placów zabaw - faktycznie masz rację. Na południu jest jeden plac z wielkiego zdarzenia (w Parku Kościuszki), na północy nie ma żadnego. Władze o was zapomniały :D

Co do oferty kulturalnej - cóż. Jest KAMYK, który ma całkiem sporą ofertę dla dzieci. Różne zajęcia. Rozumiem, że dla Ciebie jako rodzica to wielki problem zawieźć dziecko, bo powinnaś mieć wszystko pod nosem. W końcu mieszkasz na ŻBIKOWIE :D Więc wszystko Ci się należy. Już teraz.

Krótko mówiąc - trzy argumenty, w tym jeden nieprawdziwy a dwa naciągane. No ale głosuj w przyszłym roku na kogoś innego, na pewno zrobi Ci dom kultury, plac zabaw i poszerzy listę zajęć ze 113 pozycji na 358. Tylko nie zapomnij przypomnieć sąsiadom, że też są niezadowoleni, bo inaczej wyniki będą jak ostatnio ;)

P.S. Jakby mi płacili premię za bronienie prezydenta to nie siedziałbym na niszowym forum, gdzie dyskutują 3 osoby tylko na WPR lub fejsie. Miłego wypoczynku :D
zenobiusz
Redaktor

Postprzez wojciech1 » 26 sie 2017 15:09

Kolego @zenobiuszu, bardzo cię proszę, czytaj ze zrozumieniem. Na stronie szkoły faktycznie jest podane 113 pozycji zajęć pozalekcyjnych, to z tego co najmniej 66 pozycji, to zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, urlop macierzyński, urlop wychowawczy (nie wiedziałam , że w szkole podstawowej mogą być takie zajęcia :lol: )Na przyszłość dobra rada-dochodź do końca :lol: a wtedy zobaczysz, że wcale to tak ładnie nie wygdląda. Już kiedyś o ty pisałam. Zobacz w szkołach podstawowych w Piastowie, Michałowicach czy Nadarzynie a jeszcze lepiej by było, żebyś porozmawiał z kimś, kogo dzieci chodziły do takich szkół. Wtedy może zobaczysz różnicę.
zenobiusz napisał(a):Rozumiem, że dla Ciebie jako rodzica to wielki problem zawieźć dziecko, bo powinnaś mieć wszystko pod nosem.
I Tu się z Tobą nie zgodzę. Dla mnie jako rodzica, to żaden problem, bo moje dziecko ma ponad 30 lat, ma prawo jazdy, samochód i do KAMYKA sam sobie pojedzie :lol: . Ale wyobraź sobie, że dużo młodych mieszkających na Żbikowie i mających małe dzieci (klasa 1-4)nie ma w Pruszkowie rodziców ani innej rodziny i wtedy dowiezienie dziecka na zajęcia do centrum stanowi już problem. W jedną stronę 30-40 minut i powrót podobnie a dziecko jest w takim wieku, że jeszcze samo nie pójdzie do centrum. Aha na WPR też piszesz. :o Pozdrawiam :?
wojciech1
Bywalec

Postprzez zenobiusz » 26 sie 2017 19:27

Jeśli chodzi o te zajęcia to widzę, że nie umiesz wybrnąć z twarzą. Tak, ta lista jest dziwna, co nie zmienia faktu że jest do wyboru do koloru. Nie wiem co więcej mogą wymyślić szkoły w sąsiednich gminach (może Ty wiesz), może budują statki kosmiczne lub pracują nad lekiem na raka. Ale wydaje mi się że takie koła zainteresowań dotyczące w zasadzie każdej dziedziny (i matematyczne i historyczne i informatyczne itp.) są raczej standardem i nie można powiedzieć, że szkoła odbiega negatywnie od normy. Piszesz, że przeszkadza Ci to "że do 17 nie ma w szkole 9 zajęć pozalekcyjnych ( nie wyrównawczych :!: ) na które mogły by uczęszczać dzieci ze Żbikowa" a jest to po prostu n-i-e-p-r-a-w-d-a. Przykro mi.

Jeśli chodzi zaś o MOK - cóż. Ludziom o takim toku myślenia jak Ty proponuję przeprowadzkę na wieś. Tam zazwyczaj jest tak, że na jednej ulicy tuż obok siebie jest wszystko - kościół, sklep, szkoła, remiza i przystanek. Niestety jak mieszka się w mieście to czasem trzeba gdzieś podjechać i nie jest to wcale jakaś negatywna strona Pruszkowa. Nie da się zrobić wszystkiego wszystkim pod nosem. Ja np. na basen mam 3 km i co mam płakać że zły prezydent? Proooooooszę Cię.

Prawda jest taka, że Żbików przez wiele lat było zadupiem, ale to się zmienia. Miasto w Żbików inwestuje. Szkoda, że nie umiesz tego przyznać.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez wojciech1 » 28 sie 2017 11:44

Piszesz bzdury.
zenobiusz napisał(a):nie można powiedzieć, że szkoła odbiega negatywnie od normy.
Współczuję wiedząc, że w UM są ludzie dla których SP9, nie odbiega od normy. :o Człowieku mamy XXi wiek. Czy Ty byłeś w tej szkole i ją widziałeś :?: Czy Ty rozmawiałeś z rodzicami dzieci lub dziećmi, które tam chodzą :oops: Czy Ty widziałeś w okolicy (w innym mieście ) szkoły podstawowe :?: :lol: Relikt PRL-u w wielu aspektach. Kolego @zenobiuszu- potrafisz rozbawić :lol: A tak na marginesie. Statki kosmiczne mogą najwyżej konstruować bo mają zajęcia techniczne ale z pracami nad lekiem już by był problem. Znajdź na liście z zajęciami pozalekcyjnymi odpowiednie zajęcia. Nie ma :lol:
wojciech1
Bywalec

Postprzez zenobiusz » 28 sie 2017 15:25

Koleżanko @wojcieh1. No nie obrażaj inteligencji mojej, swojej i tych kilku osób co to czytają :lol:

Sama włączyłaś się w dyskusję starając się przytoczyć argumenty dlaczego Ty jako mieszkanka Żbikowa i jednocześnie lokalna patriotka (bez ironii) nie jesteś zwolenniczką obecnej władzy. I wymieniasz, że w szkole nr 9 nie ma zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. A one są. Możesz mówić, że są nieciekawe, że godziny może nie takie jakby Ci pasowały, że ich wykaz jest sporządzony w sposób idiotyczny i nieczytelny itp. Spoko. Ale są. Dzieci mogą uczęszczać na zajęcia rozwijające ich zainteresowania w zasadzie w każdej dziedzinie. To teraz oczywiście już zmiana tematu, że gdzie indziej to jest więcej, że szkoła jest peerelowska itp. No bądź uczciwa w naszej dyskusji i przyznaj, że się pomyliłaś z tymi zajęciami ;) Ja i inni czytelnicy to zrozumiemy, wszak będąc mamą 30-latka nie musisz znać aktualnej oferty szkół podstawowych ;)

A żeby nadać dyskusji nowy ton to zadam Ci pytanie-zagadkę. Taką na którą z pewnością znasz odpowiedź. Uwaga - zadaję :D
W jakiej dzielnicy Pruszkowa powstaje najnowocześniejszy w mieście kompleks oświatowy składający się ze żłobka, przedszkola oraz szkoły podstawowej?
a) na Ostoi
b) w śródmieściu
c) na Żbikowie

Czekam aż odbijesz piłeczkę krytykując i tą inicjatywę :D
zenobiusz
Redaktor

Postprzez Taylor » 29 sie 2017 07:24

Trwa zmasowana akcja przed przewidywaną apokalipsą w Pruszkowie. Prezydent miasta odpowiada tylko za sukcesy a problemy należą do innych. To kiedyś działało ale już nie zadziała.
Taylor
Aktywny

Postprzez zenobiusz » 29 sie 2017 16:54

Prezydent odpowiada za to za co odpowiada. Na pewno nie za zamknięcie torów czy opóźnienie w ukończeniu remontu wąskiego gardła.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez Taylor » 26 wrz 2017 10:04

Uczcie się leszcze jak się zmienia/tworzy plany zagospodarowania!
Kontrowersyjna budowa osiedla w Pruszkowie
http://popradio.pl/kontrowersyjna-budowa-osiedla-w-pruszkowie/
Mieszkańcy domów jednorodzinnych z ulicy Cegielnianej w Pruszkowie czują się oszukani. Tuż za ich ogrodzeniem powstaje osiedle budynków czteropiętrowych.

W 2016 włączono działkę 232 do planów zabudowy 5 kondygnacyjnej.

Komentarz:
gdzie sens i logika ? Czy ktoś w tym mieście ma poczucie smaku i estetyki ? Budujemy na żywioł , tu domki jednorodzinne a obok osiedle (blokowisko) niech dowalą jeszcze hale produkcyjne i będzie git .
To chyba nagminne w Pruszkowie:
http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,108.0.html
Taylor
Aktywny

Postprzez zenobiusz » 26 wrz 2017 22:16

Doczytałeś do końca? :D

"W 2016 włączono działkę 232 do planów zabudowy 5 kondygnacyjnej. Po ponownym odwołaniu mieszkańców domków jednorodzinnych tym razem do Samorządowego Kolegium Odwoławczego deweloper wycofał się z połączenia działek, ale zamieszanie w datowaniu pism między Kolegium Odwoławczym a pozwoleniem na budowę sprawiło, że firma przystąpiła do prac wykonawczych."

Czyli typowy przykład na potwierdzenie powiedzenia - chłop zawinił a cygana powiesili. Mieszkańcy korespondowali z SKO, ktoś dał ciała w kwestii datowania pism i czyja wina? Prezydenta ;) Prezydenta, który nawet nie wydaje pozwoleń na budowę i popierał postulaty mieszkańców.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez Taylor » 27 wrz 2017 13:02

czyja wina? Prezydenta ;) Prezydenta, który nawet nie wydaje pozwoleń na budowę i popierał postulaty mieszkańców.

co za psikus, a czy to nie ten sam Prezydent, który stoi za tworzeniem/zmienianiem planów zagospodarowania.
Gdyby nie "dziwne" pomysły na wysoką zabudowę wielorodzinną tuż przy jednorodzinnej to by nie musiał popierać postulatów :lol:
Taylor
Aktywny

Postprzez zenobiusz » 27 wrz 2017 17:14

Miasto uchwaliło plan.
Starosta wydał pozwolenie na budowę. W artykule błędnie wskazuje się Urząd Miasta jako instytucję wydającą pozwolenia. Urząd wydaje jedynie warunki zabudowy, które stanowią jeden z załączników do wniosku o pozwolenie.
Strona (mieszkańcy) odwołali się od pozwolenia na budowę.
Deweloper wstrzymał się z działaniami do czasu rozstrzygnięcia sprawy.
Na skutek rozjechania się dat pozwolenia i pism z SKO deweloper stwierdził, że budowa jednak może zostać rozpoczęta.

Rzeczywiście - wina miasta i prezydenta :D
zenobiusz
Redaktor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Miasto Pruszków