Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny moloch

Czym żyje Pruszków? Miejsce spotkań mieszkańców Pruszkowa.

Re: Urzędnicy chcą zafundować mieszkańcom Bąków komunalny mo

Postprzez zenobiusz » 22 cze 2017 18:55

Rozliczanie TBS nie polega na przyczepianiu się o wycięcie drzewka albo o brak placu zabaw. Jak chcesz uch rozliczyć to znajdź dowody na to, że postępując tak jak postępują powodują straty w budżecie miasta, a potem powiadom prokuraturę o nieprawidłowościach. Narzekanie dla narzekania to nie jest żadne rozliczanie. To tylko wylewanie żółci. A TBS jak widzę jest ulubionym chłopcem do bicia.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez wojciech1 » 23 cze 2017 13:47

zenobiusz napisał(a):Jak chcesz uch rozliczyć to znajdź dowody na to, że postępując tak jak postępują powodują straty w budżecie miasta, a potem powiadom prokuraturę o nieprawidłowościach.
Piszesz bzdury. Działalność TBS nie może powodować strat w budżecie miasta, gdyż o ile mi wiadomo jest to spółka gminna czyli całkiem odrębny twór gospodarczy. Ma osobny budżet i na pewno rachunki z działalności TBS nie są płacone z budżetu Gminy Pruszków. Nie podejrzewam nawet tego aby było inaczej ale może Ty wiesz coś na ten temat, skoro to sugerujesz :?: Jeżeli by były takie nieprawidłowości o których Ty piszesz, to zapewne kontrola z RIO by to wychwyciła. :oops: Protokół z kontroli znajdziesz zapewne na ich stronie. Proszę poczytaj :mrgreen:
zenobiusz napisał(a):Narzekanie dla narzekania to nie jest żadne rozliczanie.
Ja nigdzie nie napisałam, że właśnie rozliczam kogokolwiek. Mam wrażenie, że przez roztargnienie nie zauważyłeś, że wszedłeś na stronę "forum-Pruszków.pl", która jest właśnie po to aby mieszkańcy Pruszkowa mogli się komunikować w istotnych sprawach. Dla mnie - mieszkanki rejonu Żbików-Bąki ważne jest aby moje dzieci, wnuki i inne dzieci tu mieszkające mogły się rozwijać w przyzwoitych warunkach i aby miały dostęp do żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych o odpowiednim poziomie, możliwość korzystania z boisk, MOk czy nawet placów zabaw w odległości mniejszej niż ta, do centrum miasta. A to zależy od władzy uchwałodawczej i wykonawczej naszego miasta. I nie wystarczy pozmieniać PPZ, tak aby można było zabudować teren blokami, naściągać ludzi (przeważnie młodych) ale trzeba także zabezpieczyć ich potrzeby w zakresie placów zabaw, boisk, żłobków, przedszkoli, szkół itp.A wiesz co to jest zrównoważony rozwój miasta :?: Jeżeli chodzi o TBS to można by dużo napisać ich działalności. Proponuję porozmawiać z osobami mieszkającymi w mieszkaniach komunalnych czy mieszkańcami bloków którymi zarządza TBS.
wojciech1
Bywalec

Postprzez zenobiusz » 28 cze 2017 18:46

Koleżanko @wojciech1. Sama wiesz jak jest. Żbików przez wiele lat był cywilizacyjną pustynią. Dopiero budowa nowych osiedli (na które mieszkańcy tak narzekają) zmieniły trochę sprawę i w tą dzielnicę się inwestuje. Na Żbikowie remontowane są drogi, powstaje nowoczesny kompleks oświatowy itp. Oczywiście to wszystko mało, ale nie da się nadrobić dziesięcioleci zaniedbań w rok.
Ja bardzo doceniam lokalny patriotyzm i to wszystko co piszesz na czym Ci zależy. Naprawdę. Uważam, że każdy powinien się troszczyć o swoje najbliższe otoczenie.
Ale ten wątek nie jest o Żbikowie jako takim tylko o kwestii domów komunalnych na Studziennej. Z tego co wiem dotychczas stały tam mało estetyczne stare kamienice, które nie przynosiły chluby okolicy i ogólnie cieszyły się złą sławą jako zamieszkane przez patologię. Miasto rękami TBS postanowiło zmienić ten stan rzeczy i w miejsce tych kamienic postawić nowoczesne budynki. Korzyść dla wszystkich. Mieszkańcy okolicy będą mogli czuć się lepiej, a mieszkańcy mieszkań komunalnych będą mogli mieszkać w lepszych warunkach. Dobrze się to wpisuje w twe słowa o tym, by Żbików piękniał i się rozwijał.
Ale nie. Oczywiście zebrała się grupka niezadowolonych. Najpierw im przeszkadzał pomysł jako taki, bo to będzie "komunalny moloch". Potem kwestia przelicznika miejsc parkingowych, który co prawda nie odbiega niczym od sąsiednich gmin, ale jest nieco inny niż w pozostałych rejonach Pruszkowa. To oczywiście kolejna zbrodnia TBS, wiadomo że budując blok dla ludzi ubogich, którzy sobie w życiu nie radzą należy zbudować tyle samo miejsc parkingowych co przy bloku niekomunalnym. A potem kwestia wyciętego drzewka, które przedstawione zostało jako niemalże unikat przyrodniczy (koszt sadzonki to kilkadziesiąt złotych), a na deser kwestia placu zabaw, który będzie może mniejszy, a może wcale.
I niech sobie tacy niezadowoleni działają. Ja nie muszę ich popierać, każdy ma prawo do własnych poglądów. Natomiast dla mnie żałosne jest to co w tej sprawie robią. Czyli nic. Ok, mieszkaniec ma ograniczone możliwości do walki z administracją samorządową. Ale oni nawet nie próbują. Zamiast tego wypisują swoje kolejne odkrycia na niszowym forum studzienna, a następnie kolega @Taylor kopiuje je tutaj, tak jakby były one cokolwiek warte. A jakby zsumować ludzi którzy dyskutują o tym na tamtym forum i na tym to nie wiem czy 10 osób by się zebrało.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez Taylor » 29 cze 2017 08:51

I znów nowomowa urzędnicza. Mecząca, upierdliwa, pouczająca itd. Najgorsze, że tak manipulująca.
kwestia przelicznika miejsc parkingowych, który co prawda nie odbiega niczym od sąsiednich gmin, ale jest nieco inny niż w pozostałych rejonach Pruszkowa.

Ten problem przelicznika polegał nie na różnicy w stosunku do innych rejonów Pruszkowa ale na różnicy w stosunku do sąsiednich ulic.

A potem kwestia wyciętego drzewka

Niestety to nie kwestia jednego drzewka.
"Podsumowanie ekologicznej bezmyślności TBS Zieleń Miejska":
http://forum.studzienna.pruszkow.pl/index.php/topic,216.0.html
Taylor
Aktywny

Postprzez zenobiusz » 29 cze 2017 13:13

Nawet jeśli przelicznik był inny niż na sąsiednich ulicach to nic to nie zmienia.

Co do drzew - pisaliśmy już o tym. W Pruszkowie są miejsca gdzie wycięto o wiele więcej drzew, no ale nie zrobił tego TBS więc wszyscy mają na to wywalone :)
zenobiusz
Redaktor

Postprzez Taylor » 29 cze 2017 13:40

Ciągle manipulacje, krótka pamięć itp.
Nawet jeśli przelicznik był inny niż na sąsiednich ulicach to nic to nie zmienia.

Zmienia wiele i to było wielokrotnie podnoszone. Przy Studziennej mieszkają tacy sami mieszkańcy jak przy sąsiednich ulicach i mają takie same prawa.

W Pruszkowie są miejsca gdzie wycięto o wiele więcej drzew, no ale nie zrobił tego TBS więc wszyscy mają na to wywalone

Wycinanie tych drzew na tej budowie nie było konieczne. Nawet uczeń z gimnazjum by ocalił te drzewa dla dobra wspólnego, przekładając inaczej klocki a może i by zrobił wśród modrzewi plac zabaw dla dzieci, czy nawet tylko skwerek.
Ale ciągle liczy się kasa i tylko kasa. Nawet w warunkach dla wykonawcy. Może robić co chce aby taniej było. Żenada to bronić takich decyzji władz miejskich i TBSu.
Taylor
Aktywny

Postprzez wojciech1 » 05 lip 2017 10:25

Oburzenie mieszkańców ul.Studziennej jest zrozumiałe i uzasadnione, bo wcześniejsze działania władz miasta i brak nadzoru władz nad TBS, pokazuje, że prezydent który powinien dbać o interesy mieszkańców tego nie robi.
zenobiusz napisał(a):Oczywiście zebrała się grupka niezadowolonych.
@zenobisz , większość mieszkańców Żbikowa, Bąków czy Gąsina jest niezadowolona z działania władz miasta w różnych aspektach życia na tym terenie. Ta grupka nie jest taka mała bo zakres spraw jest ogromny. Sprawy tu poruszane to tylko kolejne tego przykłady. A poruszane są na tym forum, czy innym forum właśnie po to , aby zainteresować nimi więcej osób. I nie zmienią tego Twoje manipulacje :oops: , bo rzeczywistość jest taka, jaka jest. Jeszcze raz Ci przypominam, że to forum jest właśnie po to aby mieszkańcy mogli dowiedzieć się o istotnych dla nich sprawach.
wojciech1
Bywalec

Postprzez zenobiusz » 07 lip 2017 13:34

Koleżanko @wojciech1 sprawdziłem to powszechne niezadowolenie mieszkańców Żbikowa i Gąsina. Dobrym testem mogą być chociażby ostatnie wybory samorządowe.
Okręg 1, ul. POW 10 - wygrywa radny z SPP (50% głosów) i pan Starzyński (odpowiednio 55% oraz 61%)
Okręg 2, ul. Warsztatowa 1 - wygrywa radny z SPP (30% głosów) i pan Starzyński (odpowiednio 42% oraz 60%)
Okręg 3, ul. 3-go Maja 67 - wygrywa radny z SPP (51% głosów) i pan Starzyński (odpowiednio 50% i 61%)
Okręg 4. ul. Mostowa 9 - wygrywa radny z SPP (43% głosów) i pan Starzyński (odpowiednio 49% i 58%)
Okręg 5, ul. Promyka 24/26 - wygrywa radny z SPP (35% głosów) i pan Starzyński (odpowiednio 34% w I turze, w II Gołoś wygrał o 7 głosów)
Okręg 25, ul. Pływacka 16 - wygrywa radny z SPP (45% głosów) i pan Starzyński (odpowiednio 33% i 51%)
Faktycznie większość jest przeciwko władzy :D tak bardzo przeciwko, że SPP na tle miasta osiągnęło tam stosunkowo najlepsze wyniki.

I dokładnie tak samo jest w przypadku Studziennej. Ile osób tam mieszka? Ile osób dotkną te rzekome uciążliwości wynikające z komunalnego molocha? Ja nie wiem, ale obstawiam, że kilkadziesiąt lub może nawet kilkaset. A ile osób faktycznie cokolwiek z tym robi? Kilka. Co może oznaczać dwie sprawy - albo, że problem nie istnieje i mamy do czynienia z grupką wiecznie niezadowolonych albo że mieszkańcy okolicy maja wywalone na to wszystko/nie chce im się.

Do tego dodać należy jeszcze jedną rzecz. Tłumem łatwo jest manipulować. Łatwo rozpuścić plotki i wmawiać rożne rzeczy sąsiadom, żeby pobudzić ich do działania. Doskonale widać to chociażby na przykładzie histerii jaka panuje wokół obwodnicy Piastowa czy linii 400kv, gdzie ktoś ewidentnie ludzi podburza. A w sprawie Studziennej cichutko. Albo nie ma zdolnego manipulatora albo po prostu nikogo to nie obchodzi. Tak czy inaczej dla mnie to tylko dowód na to, że sprawa jest wydumana i wyolbrzymiona. Ludzie potrafią organizować protesty na fejsie z powodu usunięcia kładki nad torami albo wycięcia jakiegoś drzewka, a tu zapowiadacie armageddon dla okolicy i nic.

Jak to wyjaśnić? Szczególnie w aspekcie, że "większość jest niezadowolona z działania wladz"?
zenobiusz
Redaktor

Postprzez Taylor » 16 sie 2017 10:55

zenobiusz napisał(a):Dobrym testem mogą być chociażby ostatnie wybory samorządowe.

Przypomnimy sobie ten wpis w najbliższych wyborach. Taki sobie zrobimy test w mieście odciętym od świata z perspektywami na nic.
Pozdrawiam
Taylor
Aktywny

Postprzez zenobiusz » 16 sie 2017 21:56

W następnych wyborach wynik oczywiście może być zupełnie inny. Głównie dlatego, że wielu mieszkańców ma zerową wiedzę o funkcjonowaniu świata i za zamknięte tory, rozebrany wiadukt czy inne uciążliwe remonty będzie winić obecną ekipę rządzącą w Pruszkowie. Dlatego ja już od dawna uważam, ze zarówno do kandydowania jak i głosowania powinno się uzyskać uprawnienie poprzez udowodnienie, że wie się o co chodzi, sam wiek o niczym nie świadczy.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez Taylor » 17 sie 2017 10:01

A w ramach tej nowej oświeconej demokracji wyborcy o postępowych poglądach powinni mieć co najmniej 2 głosy ...
zenobiusz napisał(a):zarówno do kandydowania jak i głosowania powinno się uzyskać uprawnienie poprzez udowodnienie, że wie się o co chodzi

Włos się jeży na głowie, że urzędnik może publicznie głosić takie poglądy.
Taylor
Aktywny

Postprzez zenobiusz » 17 sie 2017 14:52

Dlaczego?
Z jednej strony mamy kandydatów na radnych czy prezydenta, którzy obiecują ludziom rzeczy, których nie zrobią. Nie zrobią bo to zwyczajnie nie leży w ich kompetencjach i nie da się tego zrobić z ich poziomu. Czasami jest to cyniczne okłamywanie, a czasami niewiedza, natomiast gdyby wprowadzić takie testy to przynajmniej można by odrzucić wersję o niewiedzy.
A z drugiej strony mamy wyborców, którzy też wielokrotnie nie mają o tym wszystkim pojęcia. Ja szanuję wszystkich, którzy głosują przeciwko Starzyńskiemu za to, że np. nie wyremontował im ulicy, nie zrobił im dogodnego połączenia autobusowego do cywilizacji, ich dziecko nie dostało się do przedszkola itp. Właśnie po to są wybory by wyrazić swoje NIE wobec osób, które w opinii danej osoby się nie sprawdzają. Natomiast karygodnym jest głosowanie przeciwko Starzyńskiemu za remont torów, remont wiaduktu, inne remonty mniej lub bardziej paraliżujące miasto, bo ponosi on za to taką samą odpowiedzialność jak ja czy Ty.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez Taylor » 18 sie 2017 08:50

Ogarnij się kolego, chyba na chwytasz jakie brednie wypisujesz.
"zarówno do kandydowania jak i głosowania powinno się uzyskać uprawnienie poprzez udowodnienie, że wie się o co chodzi..."
Taylor
Aktywny

Postprzez zenobiusz » 18 sie 2017 14:05

Wyjaśniłem powyżej dlaczego tak uważam.
zenobiusz
Redaktor

Postprzez wojciech1 » 21 sie 2017 15:06

Drogi kolego @zenobiuszu, wypisujesz takie bzdury, że nie daje się tego czytać i już nawet nie chce się polemizować z Tobą. Bardzo Cię proszę poczytaj sobie o idei utworzenia samorządu w Polsce i o tym jakie są zadania samorządu, prezydenta miasta i jeżeli przez tyle lat pracy w UM nie wiesz o tak podstawowych zadaniach, to nie dziwi mnie, że o NIEKTÓRYCH pracownikach UM (stara nomenklatura) są takie opinie jakie są.
zenobiusz napisał(a):Natomiast karygodnym jest głosowanie przeciwko Starzyńskiemu za remont torów, remont wiaduktu, inne remonty mniej lub bardziej paraliżujące miasto, bo ponosi on za to taką samą odpowiedzialność jak ja czy Ty.
Karygodnym jest właśnie to, że Ty wypisujesz takie bzdury :oops: Prezydent wraz z urzędnikami których ma do pomocy są właśnie po to aby reprezentować nas mieszkańców w kontaktach i wszelkich uzgodnieniach z innymi podmiotami, które działają dla dobra mieszkańców na terenie Pruszkowa. My czyli sześćdziesiąt parę tysięcy mieszkańców Pruszkowa, każdy z osobna, nie uzgadniamy z odpowiednimi dyrekcjami dróg ich remontów, nie uzgadniamy także planów i kierunków rozwoju miasta ( o ile takie są) czy planów budowy potrzebnej infrastruktury, to właśnie robi i między innymi po to są: prezydent miasta, rada i pomagający im pracownicy UM. :idea: :roll:
wojciech1
Bywalec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Miasto Pruszków